Gala małopolskiego sportu akademickiego 2011

Gala małopolskiego sportu akademickiego 2011
24 paź '11

W środowy wieczór 12 października w sali BURSZTYNOWEJ hotelu Express by Holiday Inn w Krakowie odbyła się GALA MAŁOPOLSKIEGO SPORTU AKADEMICKIEGO 2011 będąca podsumowaniem Małopolskiej Ligi Akademickiej 2010/2011 organizowanej przez Akademicki Związek Sportowy Kraków. Reprezentacje 13 uczelni w 32 dyscyplinach w trakcie 244 dni rywalizowało o prymat najlepszej sportowo Uczelni w województwie małopolskim. Podczas gali wręczono dyplomy i puchary najlepszym 3 zespołom w każdej dyscypliny oraz  puchary i dyplomy w klasyfikacji generalnej.

Nagrody z rąk Prezesa AZS Kraków i Pana Waldemara Kordyla trafiły w ręce obecnych na GALI Rektorów, Prorektorów, Kierowników SWFiS oraz Prezesów Klubów Uczelnianych AZS.
Kierownik Studium Wychowania Fizycznego WSZiB mgr Piotr Nowacki oraz Prezes KU AZS WSZiB Diana Otto mieli zaszczyt odebrać dyplom za zajęcie trzeciego miejsca w Małopolsce naszej męskiej drużyny w snowboardzie, a także dyplom za zajęcie 10 miejsca KU AZS WSZiB  w klasyfikacji generalnej Małopolskiej Ligi Akademickiej 2010/2011.

GALĘ otworzyła Krakowska Orkiestra Staromiejska pod batutą Wiesława Olejniczaka. Prowadzący powitali wszystkich przybyłych gości m. in. Panią Barbarę Mikołajczyk – Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, Pana Łukasza Plonkę – kierownika referatu ds. Miejskich Programów Sportowych WS UMK, Pana Waldemara Kordyla – przedstawiciela władz Województwa Małopolskiego, Pana Artura Paska – przedstawiciela Małopolskiego Kuratorium, Przedstwiciela Zarządu Głownego AZS Ewę Kordek-Chorosz, Rektorów krakowskich Uczelni: prof. Andrzeja Klimka – AWF, prof. Kazimierza Furtaka – PK, prof. Andrzeja Chochoła – Prorektora UEK, prof. Wojciech Nowaka – Prorektora UJ, Prezesów wszystkich Klubów Uczelnianych AZS z województwa małopolskiego, kierowników Studiów Wychowania Fizycznego i Sportu krakowskich Uczelni oraz najważniejszych gości GALI trenerów i przedstawicieli sekcji rywalizujących w MLA.

Klasyfikacja generalna MLA 2010-2011:
1. AZS Akademia Wychowania Fizycznego
2. AZS Akademia Górniczo-Hutnicza
3. AZS Uniwersytet Jagielloński
4. AZS Politechnika Krakowska
5. AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków
6. AZS Krakowska Akademia
7. AZS Uniwersytet Pedagogiczny
8. AZS Uniwersytet Rolniczy
9. AZS Collegium Medicum UJ
10. AZS Wyższa Szkoła Zarzadzania i Bankowości 11. AZS Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Tarnów 12. AZS Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Nowy Sącz 13. AZS Wyższa Szkoła Bankowości-NLU Nowy Sacz

fotografia autorstwa Piotra Gibasa