ACCA

Logo ACCA

ACCA

odwiedź oficjalną stronę:
www.londonsam.pl

LONDON SCHOOL OF ACCOUNTANCY AND MANAGEMENT
To profesjonalna szkoła londyńska, której główną misją jest pomoc w rozwoju intelektualnym i zawodowym młodych ludzi, poprzez oferowanie im nowoczesnej edukacji. W swej ofercie szkoła posiada cenione wysoko kursy (diploma) z dziedzin takich jak: finanse, zarządzanie, ale także IT, turystyka czy hotelarstwo. Ważnym profilem działalności jest przygotowanie studentów do zdobycia prestiżowych, międzynarodowych kwalifikacji zawodowych takich jak: ACCA, CIMA i AAT. Nasi wykładowcy to członkowie międzynarodowych stowarzyszeń finansowych, praktycy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz pracy ze studentami.

ACCA
(Association of Chartered Certified Accountants)

Organizacja ACCA powstała w Londynie w 1904 roku, aby promować etykę, standardy moralne i profesjonalizm w środowisku finansistów i osób zajmujących się zarządzaniem finansowym. ACCA to potężna organizacja, skupiająca ponad 370 tysięcy członków i osób studiujących w ponad 170 krajach na wszystkich kontynentach. ACCA zyskuje stopniowo popularność także w Polsce, szczególnie od momentu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej i otworzenia się granic. Niewątpliwie jest to zasługą prestiżu, jakiego przysparza posiadanie tej kwalifikacji zawodowej. W Polsce rocznie do organizacji przystępuje ok. 140 osób, w sumie członkostwem legitymuje się ponad 700 osób a około 1300 jest w trakcie studiów.

Kwalifikacja ACCA ? Napewno warto!
ACCA TO POTWIERDZENIE WYSOKICH KWALIFIKACJI W FINANSACH, MAJĄCYCH WPŁYW NA PRZYSZLOŚĆ FIRMY
Ze względu na fakt, że ACCA pozwala na zdobycie nie tylko gruntownej wiedzy z zakresu finansów, ale również uczy strategii finansowych i wykorzystywania wiedzy finansowej w procesie zarządzania, to członkowie ACCA są cenionymi i poszukiwanymi pracownikami, partnerami w biznesie i współpracownikami. Absolwenci ACCA są też dobrze opłacani przez pracodawców na całym świecie i szybko awansują, a wszystko za sprawą faktu, iż posiadają oni gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu prawa, podatków, audytu, strategii finansowych etc. oraz wykazują się umiejętnościami, wymaganymi od menadżerów finansowych. Ukończenie Programu ACCA Professional Scheme jest również potwierdzeniem znajmości MSR-ów (Międzynarodowych Standardów Rachunkowości) i Sprawozdawczości Finansowej.
Kwalifikacja ACCA w Polsce wciąż ma charakter elitarny, za kilka lat będzie to już jednak konieczność!!! Dowodzi tego dość szybki przyrost osób studiujących i przystępujących do ACCA.

Posiadasz ACCA - Pracodawcy otwierają przed Tobą swoje drzwi !
CHCESZ PRACOWAĆ DLA NAJLEPSZYCH? WYBIERZ ACCA!!! ONI JUŻ WYBRALI....
Kwalifikację ACCA Polacy zdobywają w naszym kraju już od siedmiu lat, od dwóch organizacja ACCA ma swoje oficjalne przedstawicielstwo w Polsce (w Warszawie). Początkowo program ACCA cieszył się głównie zaineresowaniem pracowników firm audytorskich "Wielkiej Piątki" i osób pracujących w międzynarodowych korporacjach. W miarę upływu lat świadomość potrzeby posiadania kwalifikacji wzrasta i dziś program ACCA Professional Scheme cieszy się zainteresowaniem pracowników i absolwentów wyższych uczelni oraz mniejszych firm. Obecnie standardy ACCA w swych organizacjach zobowiązało się stosować już wiele korporacji. Wśród nich są między innymi: Philips Polska Sp. Z o.o., PZU S.A., Philip Morris Polska S.A., Ernst & Young Poland, Bank Handlowy w Warszawie S.A, Capgemini Polska Sp. Z o.o., Deloitte Poland, Cargill Polska Sp. Z o.o., Adidas Poland Sp. Z o.o., KPMG.

JAK ZOSTAĆ CZŁONKIEM ACCA?
Jesteś wybierany? Pozwól sobie wybrać! ACCA Professional Scheme

  • Pełny program ACCA składa się z 14 anglojęzycznych egzaminów i kursów prowadzonych w tymże języku. Oprócz zdobycia profesjonalnej wiedzy z zakresu finansów kurs jest także okazją do doskonalenia Państwa Business English.
  • Jeśli z jakiś powodów obawiacie się Państwo o poziom Waszego angielskiego nie ma się czym martwić. Szkoła pomyślała i o tym. W ramach przygotowania do kursu ACCA proponujemy Państwu miesięczny program Business English, który został stworzony na bazie podręczników i materiału, jaki będą musieli Państwo przyswoić do egzaminów. Nasi lektorzy zapoznają Państwa ze słownictwem biznesowym i zapewnią poziom języka, który pozwoli Państwu na swobodne studiowanie.
  • Zdobycie kwalifikacji poprzez zdanie wymaganych egzaminów zajmuje średnio 2,5 roku. Ukończenie studiów ekonomicznych i finansowych pozwala uzyskać zwolnienia z niektórych przedmiotów. Szczegółowy wykaz przedmiotów i prowadzonych zajęć znajdą Państwo w ulotce programowej
  • Egzaminy ACCA odbywają się dwa razy do roku: w czerwcu i grudniu. Można zdawać je na całym świecie, w Polsce ośrodek egzaminacyjny usytuowany jest w Warszawie. Bez względu na to w jakim miejscu na świecie w danym momencie Państwo się znajdą można przystąpić do egzaminu w lokalnym ośrodku egzaminacyjnym, albowiem egzamin jest dokładnie taki sam w każdym kraju na globie.
  • ACCA Professional Scheme jest najlepszym wariantem rozwoju przyszłych menedżerów finansowych. Teraz już w połowie programu ACCA mogą Państwo zdobyć dyplom BSc (Hons) Oxford Brookes University in Applied Accounting.
  • W naszej szkole studenci korzystają z podręczników: Foulks Lynch - Study Text i Exam Kit oraz tzw. Course Notes, przygotowywanych na każdy przedmiot odrębnie przez wykładowców – specjalistów danego przedmiotu.
  • Zajęcia odbywać się będą począwszy od września 2006 roku na terenie Krakowa w cyklach weekendowych (ew. piątek, poniedziałek), przy czym ilość zjazdów uzależniona jest od konkretnego przedmiotu (średnio 2 zjazdy). Szczegółowy plan zajęć zostanie wysłany do Państwa na życzenie.
  • Prowadzeniem kursów zajmą się specjaliści, wykładowcy London School Of Accountancy and Management, którzy mają ogromne doświadczenie i wysoką skuteczność w przygotowaniu studentów do egzaminów ACCA. Zapewnia to bliska współpraca trenerów z organizacją ACCA.

Powrót na górę strony