O nas

Sztab WOŚP przy WSZiB...do końca świata i jeden dzień dłużej!

Pomysł na zorganizowanie Sztabu WOŚP przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości pojawił się już w 2003 roku, przy okazji licznych akcji charytatywnych organizowanych przez Samorząd Studentów.
Pierwszy "Wniosek o zgodę na utworzenie Sztabu" wysłano 3 listopada 2003roku, dwa tygodnie później WSZiB uzyskała pozwolenie na uczestnictwo w XII Finale.

Sztab liczył 35 wolontariuszy i działał w ramach Porozumienia Samorządów Studentów Niepaństwowych Uczelni Małopolski. Kwota zebrana przez naszych dzielnych wolontariuszy podczas XII Finału wyniosła 11.495,04 zł i w całości przekazana została na konto Fundacji.
Kolejny XIII Finał WOŚP- nasz Sztab działał już w zwiększonym składzie 40 wolontariuszy i ponad 20 osób zaangażowanych w kwestie organizacyjne Sztabu. Kwotę 15.5590,51 zł zebraną w dniu Finału (9 stycznia 2005r.) przeznaczono na zakup sprzętu medycznego ratującego życie dzieci.

Idąc za ciosem nie mogło nas zabraknąć podczas XIV Finału:).
Dzięki świetnej współpracy zarówno kwestujących, jak i załodze pracującej w Sztabie, 8 stycznia 2006 r. zebraliśmy 11.242,54 zł!!!
Każdy kolejny Finał bogatszy był o doświadczenia poprzedniego, niezmienna jednak była postawa naszych wolontariuszy. Zapał i chęć niesienia pomocy oraz wyrozumiałość dla Szefowej Sztabu umacnia w nas ciągle przekonanie o słuszności prowadzenia takich działań.

Dziękuje wszystkim bardzo serdecznie za okazaną pomoc i zapraszam na kolejnych Finały.
Szef Sztabu-Kamila Pietnica

11 stycznia 2004 r.
Temat XII Finału: "Zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych i dzieci młodszych".

9 stycznia 2005 r.
Temat XIII Finału: "Nowoczesne Metody Diagnostyki i Leczenia w Neonatologii i Pediatrii".

8 stycznia 2006 r.
Temat XIV Finału: "Dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy"


Powrót na górę strony