Konferencja do projektu „PUNCA, SYGNET, IMIENNIK, MARKA"

2017-10-06 11:56

9 października o godz. 13:00 w Sali 13K odbyła się Metodyczna Konferencja  wprowadzająca do projektu: „PUNCA, SYGNET, IMIENNIK, MARKA  – ciekawie i kreatywnie o rzemiośle i przedsiębiorczości"

Konferencja zawierała dwa bloki tematyczne:

I – PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
„Współczesne uwarunkowania przedsiębiorczości dla sektora MŚP” – wykład: dr Magdalena Kowalska-Musiał, prodziekan Wydziału Zarządzania, Finansów i Informatyki WSZiB w Krakowie.

„Rzemiosło a wzrost gospodarczy - wkład małych przedsiębiorców w budowie kapitału” – wykład: dr Bartosz Banduła, Dziekan Wydziału Zarządzania, Finansów i Informatyki WSZiB w Krakowie.

II - TRADYCJE RZEMIEŚLNICZE KRAKOWA
Rozwój i osiągnięcia krakowskiego rzemiosła- inspiracją do rozbudzenia zainteresowania artystycznym wzornictwem, kunsztem wykonawczym oraz zamiłowaniem do pięknych przedmiotów – moderator Aleksandra Rzońca - Dyrektor Akademii Żakowskiej.

• „Piękno złotniczego dzieła” -   Magdalena Maślarz - Szkoła złotnictwa  i technik  biżuteryjnych XERION
  • „Złote czasy krakowskiego drukarstwa” -  Aleksandra Rzońca, dyrektor AKADEMII ŻAKOWSKIEJ
  • „Kunsztowne oprawy - artyzm „opakowania” -  dr Szymon Sułecki, Szkoła Kaligrafii i Archiwum OO. Karmelitów na Piasku.